| Sandy_7384 a întrebat:

Cine stie sa explice ce este prietenia adevarata?

35 răspunsuri:
| Sides2013 a răspuns:

Prietenia este una dintre cele mai de pret relatii care se pot stabili intre oameni, dar si una dintre cele mai delicate. Nu uita niciodata ca exista o mare diferenta intre un amic si un prieten. Cu amicii doar iesi in oras sau va invitati unul pe altul la ziua celuilalt sau alte de-astea. Un prieten adevarat tine la tine (sa nu te gandesti la dragoste neaparat). Prietenii se ajuta reciproc, poate uneori fiind nevoie de unele sacrificii.Fii sigura ca un prieten adevarat e de obicei de partea ta in orice situatie: se bucura pentru. tine cand reusesti ceva si te ajuta cand iti e greu. Poate te-am ajutatwinking.

| oby a răspuns:

sa te ajute la bine si la rau sa nu te barfeasca pe la spate.sa nu fie cu 2 fete.iti dai seama tu ce om este

| Bella_4401 a răspuns:

Un prieten adevarat nu te barfeste pe la spate. Nu iti divulga secretele. Nu te lasa la greu.Te iubeste. etc.etc.

| CristinaRamonna26 a răspuns:

Prietenia....este un cuvant greu pentru cei care nu stiu ce inseamna sau cara sunt tradati de prea multe ori de prieteni care sunt alaturi doar o perioada si dupa te da deoparte ca si cand nu am exista...dar pentru asta nu poti suferi o viata intreaga asta este ''Cazi te ridici''
Sa nu zici niciodata ''Best Friends'' cuvantul asta nu exista pentru toate persoanele, doar pentru cele care au prieteni adevarati si prieteni adevarati nu se gasesc pe toate drumurile

| SteffyDeea a răspuns:

Prietenia adevarata este un lucru minunat! Prietena adevarata nu te barfeste pe la spate, iti este alaturi la bine si la greu. Dar, unii prieteni pot sa te insele, in cele mai multe cazuri chiar profitand de bunatatea ta. Prietenii adevarati sunt cam greu de gasit, pentru ca toata lumea iti vrea raul. Singura prietena adevarata este MAMA. big hug