| mada12 a întrebat:

Cati dintre voi stie ce inseamna prietenia adevarata? Dar cati dintre voi stiu ce inseamna dragostea adevarata? Vreau sa raspunda cati mai multi, sa va vadlaughing

9 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Prietenia adevarata am cunoscut-o de curandhee hee
Dar dragostea adevarata nu o stiu, n-am avut parte de ea sad

| SweetCandy a răspuns:

Eu stiu ce inseamna amandoua...deci ma consider norocoasabig grin

| Cryssy a răspuns:

Am parte de amandoua in viata mea. Si sunt cea mai fericita. Pentru ca sunt cele mai importante lucruri in viata. Si fara de aceste lucruri nu putem trai. Cel putin asa gandesc eu...

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Inca de o dragoste adevarata nu am avut parte, decat de cea a parintilor si a prietenilor mei cei mai bunibig grin. dar prietenia adevarata. pot spune ca este un lucru minunat. O prietenie adevarata iti confera siguranta, incredere in propriile forte, sprijin atunci cand ai nevoie,, si dupa cum era un citat. o prietenie adevarata este ca si cum ar exista un suflet in doua trupuriwinking

| MihaiAngel a răspuns:

Am gustat cate ceva din fiecare....insa nu mi-a dat voie chelneru voie sa le mananc pe amandoua fiindca nu vruiam sa platesc.big grintonguetonguebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu poate spune ca stie ce inseamna prietenia adevarata si dragostea adevarata, sau...asa gandesc eu!
Ca prietenia nu exista, asta stie toata lumea. Nu poti spune ca esti prietena cu X dar te gandesti la iubitul ei care arata "wow " laughing, sau, nu stiu... oricum mereu exista invidia. Iar dragostea adevarata este cea "cu care" Dumnezeu ne iubeste. Ca nu exista om pe Pamant care sa te iubeasca mai mult ca El. Eu, in dragoste cred dar totodata cred ca "acea dragoste" poate trece la alta foarte usor. Nepasandu'i de sentimente.Si de aceea astazi zici ca "mama, acum stiu ce este adevarata dragoste, cat iubesc s. a" Dar, maine poti spune " Stii... cred ca ma mai gandesc" sau "nu stiam ca in realitate este asa"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rolly, poate ai sa ma crezi pe mine cand iti spun ca EXISTA prietenie adevarata. La varsta mea pot sa spun asta si sa dovedesc. Am prieteni de 30 de ani si nu m-au dezamagit. Sigur nu putem sa fim mereu ca fratii, dar in momentele importante ii ai linga tine, cand ii suni in toiul noptii iti raspund, cand ti-e greu lasa totul si vin sa te "ridice", cand esti fericit se bucura cu tine sincer. Am asemenea prieteni. Dragostea adevarata? Da, am gasit-o; tarziu, dar nu prea tarziu ca sa nu ma mai pot bucura de ea. Ma impacasem cu viata mea si bucuria mea era canalizata spre fiul meu, de care sunt mandra. In urma cu ceva ani, la 4000 de km cineva ma cauta si, m-a gasit. Pot sa spun cu certitudine ca este sufletul pereche, ca au meritat toti anii mei tristi, aceasta dragoste care a venit in apusul vietii. Voi cei tineri, puteti rade daca vreti, de o bunica care iubeste si este iubita, care este fericita si, va doreste si voua sa intalniti marea dragoste! blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ce inseamna amandoua.de dragostea adevarata am parte.de prietenie adevarata nu.

| tanaseandreea a răspuns:

Cred ca cunosc ambele variante...prietenia adevarata am cunoscut-o in liceu unde am cunoscut pe cea mai buna prietena care acum suntem ca si doua surioare si ne ajutam reciproc in orice situatie am fi. Dar prietenia poate sa insemne si aceea dintre copil si parinte, aceea dintre sot si sotie, aceea dintre frati s. a. m. d. Iar dragostea adevarata consider ca o simti alaturi de cel pe care il iubesti iar eu iubesc poate chiar prea mult pentru ca uneori daca oferi prea multa iubire este posibil sa te alegi doar cu o dezamagire si suferinta f mare...bine in cazul meu pana acum totul este ok, deci un pic ma simt norocoasa. tongue