| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie sa instaleze Apache+PHP+SQL pentru Windows? Am intrat pe php.net, am citit tutorialul lor, dar m-am cam pierdut. Care imi explica pe scurt ce trebuie sa fac, sa instalez, ordinea, modificarile in fisiere, etc. Vreau sa invat instalarea de la 0, fara install de wamp, xampp etc. Please help!

7 răspunsuri:
| tudorsad a răspuns:

Pai de ce nu vrei xampp?
este foarte simplu de folosit si....destul de bun pentru incepatori

| Archangells a răspuns (pentru tudorsad):

Deoarece am nevoie si vreau sa invat sa instalez de la zero. nu sti?happy

| tudorsad a răspuns (pentru Archangells):

Este foarte complexa instalarea de la zero a tuturor acestor lucruri... nimeni nu face asta, tinand cont ca ai xampp care cu 5 click-uri face totul automat tongue

| Archangells a răspuns (pentru tudorsad):

Trebuie sa fac practica la o firma si mi-au cerut sa invat de la zero, deoarece asa ma familiarizez cu modul de functionarea/instalare al serverului.si da, e greu.dar trebuietongue merci oricum. la primul salar ai o berehee hee

| tudorsad a răspuns (pentru Archangells):

Pai de ce ar vrea seful sa afle cum se fac astre PE WINDOWS?
99% din serverele de net folosesc Linux. Windows-ul e de rahat

| tudorsad a răspuns:

Http://www.ampsoft.net/webdesign-l/how-to-install-apache-php-mysql.html aici gasesti... at trebui sa mearga ok din cate am vazut, daca respecti pas cu pas instructiunile... sunt destul de bine facute, daca stii engleza

in romana nu gasesti ceva bun...
bafta :*

| Archangells a răspuns (pentru tudorsad):

Multumesc.imi este de ajutor. ai o funda si respectul meu!