| ~LoOoLa~KyD~ a întrebat:

Cine stie statusuri misto despre prietenie si invidie?

45 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Suferinta nu e cauzata doar de dragoste, ci si de prieteni!
Un prieten este un dar care ti-l acorzi tie!
Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten!

Invidia este oglinda a ceea ce crezi ca nu poti.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria valoare.
Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe pentru ca vad in tine ce ei nu vor fi niciodata.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Citatele de prietenie care mi-au plăcut mie foarte mult le găseşti aici: http://kitty-alexandra.blogspot.com/2009/09/citate-despre-prietenie.html

| Irina a răspuns:

Ma scuzi dar treaba asta cu "prietenia si invidia" are o nuanta manelista.nu ma indoiesc ca poti gasi alte metode de a impresiona pe cei din jur.

| JoJo a răspuns:

"Numai dupa invidia altora iti dai seama de adevarata ta valoare." [Tudor Musatescu]

| Ana_6509 a răspuns:

Cei care ma critica si ma invidiaza or doar sa ma schimbe pentru ca vad in mine ceea ce ei ne vor fii niciodata.

Voiam sa stii cat de mult inseamna prietenia ta pentru mine:plangi tu, plang si eu, razi tu, rad si eu.Sari tu de la o fereastra atunci ma uit in jos si... rad din nou.(comictongue)

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor...

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor stau s-o comenteze pe-a mea dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.

| poechce a răspuns:

Prietenie :
*Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.
*

| Dianna_8523 a răspuns:

Friendship is one mind in two bodies big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia toate melodiile lu Gutza si sigur gasesti cevawinking laughing))).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi iubesc prieteni dar dusmanii mai mult fiindca sunt mai pretioasa in ochii lor din cauza invidiei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invdia lor ma face sa fiu cu o treapta deasupra lor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In padurea cu alune aveau casa 2 pitici, vine pupaza si spunu... DND ca nu'i aiciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invidia si gelozia se cunosc dupa comportament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenie:

impreuna trecem peste orice... ca o prietenie trece si prin focwinking

| xSabina a răspuns (pentru anonim_4396):

Era..Impreuna trecem peste tot,
Ca o prietenie trece si prin focwinking big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.statusuri-messenger.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barfa e reclama, asa ca barfeste fata si-ncodata, si-ncodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu sa spun doar atata: invidioasele is niste zdrente care oricat ar incerca sa fie ca tine nu reusesc sa ajunga la valoarea ta de vedetawinking (by FF)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invidia e un lucru frumos pentru prieteni care se numesc prieteneioh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar totusi esti invidiata mere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta's eu si nai ce'mi facelaughing alta mama nu mai facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va luatzi loomea in cap si ati uitat de unde ati plecat ca erati niste cacatzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astta caut si eu? nu stiee cineva?sadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care ma invidiaza, ma critica, mereu vreau sa schimbe ceva la mine pentru ca ei nu vor fi niciodata asa ca mine!:-P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invidia e un lucru frumos pentru prieteni care se numesc prieteneioh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vezi ca lumea te barfeste capul sus ignora si zambeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu`ti trebuie statusuri iubit-o pentru ca stii cm e?
cu indiferenta ii invidiezi p t0tibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii mari gurita mica am trasaturi de papusika...nai valoare nai valoare nai valoarea mea asa ca date drequ nu te mai ambalah ca faci criza de inima din cauza invidiei lol,,,,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi am pierdut un prieten dar mi-am dat seama ca nu poti pierde ceva ce nai avutcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ma barfesti,imi dai satisfactie…cand ma inidiezi, imi dai importanta…cand ma copiezi, imi dai valoare…orice ai face p mine nO ma doare

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute