| bibybianca a întrebat:

Cu ce es duce vopseaua de pe maini? Am vopsit de curand o bucata de lemn si m-am facut din greasala cu nise vopsea neagra. Cu ce se poate indeparta, in afara de diluant?

Răspuns Câştigător
| Krris a răspuns:

Incearca cu spirt medicinal il poti procura in farmacii funda?

6 răspunsuri:
| Bulz_Floryn_1992 a răspuns:

Cu acetona pentru unghi happy

| LIN2010 a răspuns:

Acetona curata bine vopselele si lacurile, dar apoi sa nu uiti sa-ti speli mainile cu apa calda si sapun si sa le tratezi cu o crema hidratanta.Respecte

| CorneliaC a răspuns:

Da, cu acetona pentru unghii

| george232323 a răspuns:

Se inlatura foarte usor cu :Alcool sanitar sau Acetona

| kteichd a răspuns:

Sapun lichid. si alcool etilic sau ceva de genu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterge petele cu benzina ca emai usor de procurat.inmoaie o carpa in benzina si freaca mainile.