| alxp a întrebat:

Cu ce medie se intra anul acesta la liceul B.P. Hasdeu din buzau la profilul mate-info? se da examen de admitere?

1 răspuns:
| Mira8773 a răspuns:

În judeţul Buzău, cea mai mare medie de admitere a fost înregistrată la Colegiul Naţional BP Haşdeu, unde ultimul candidat admis la profilul Matematică-Informatică, cu predare în limba engleză, a avut media 9, 78. Şi la profilul Ştiinţe ale Naturii concurenţa a fost foarte mare, media de intrare fiind 9, 62. Au urmat în ordine, profilurile Ştiinţe Sociale (ultima medie 9, 32), Matematică-Informatică, predare în limba română (9, 30) şi Filologie, cu predare în limba engleză (9, 27).
+ din cate stiu eu, in afara de examenul din clasa a 8-a altul nu mai daiwinking