| Denysa-Myhaela a întrebat:

Cu ce se sterge urme de pix de pe o geaca alba din imitatie din piele?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu alcool medicinal.

| cretzufinish a răspuns:

Incearca usor cu acetona (dizolvant oja)

| DiMoDi a răspuns:

NU cu acetonaaa! iese usor cu vata inmuiata in spirt sanitar... e posibil sa iasa si cu Vanish, dar n-am incercat. Succes! happy

| usernamealy a răspuns:

Corector :-pe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se sterge, dreak sa le ia, de urmele de pix... cu benzina usoara.

| sticks a răspuns:

Io mi-am curatat o geanta alba (cred d imitatie pielebig grin) cu vanish pentru haine albe.

am imbitat putina vata si am lasat-o pe urma de pix toata noaptea. dimineata nu mai era big grin