| grigor3 a întrebat:

Cu o fata trebuie sa fii mai dur asa de fel? nu ma intelegeti gresit,nu dur in sensul de tiran, adica sa fii mai asa ca si cum tu ai da ordine? am inteles ca nu trebuie sa ii arati ca esti sensibil si ca trebuie sa fii cat mai dur cumva in fata lor! voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o prostie, in relatii trebuie sa fii sincer si sa te porti asa cum iti dicteaza mintea si inima. Numai prostii joaca pe durii si raman cu buza umflata

| cristi202 a răspuns:

Fii dur cu o fata si se va uita/duce dupa altul gentil.
As vrea insa sa stiu cum de ai inteles tu ca trebuie sa fii dur cu o fata.
Si inca ceva: fetele pretuiesc mult sensibilitatea la un baiat. Desigur, daca nu e exagerata.

| RAY a răspuns:

Ca a fi om e lucru mare,a fi prost,badaran orice prost poate fi, nu fa altuia ceea ce tie nu isi place, ce relatie e aia daca esti dur cu ea? o iubesti omule nu e ea victima ta iar tu criminalul in serie, sunt unele fete care au probleme si le plac barbati care si aia au probleme vezi atractia pentru filme bdsm, dar asta nu inseamna ca toate sunt la fel, da orice slabiciune mai ales iubirea fetele profita la maxim de ia nu spun ca nu, dar decat sa te prefaci ca esti dur mai bine singur, nimeni nu a murit de singuratate

| Donsavas a răspuns:

La inceput,da! te asiguri pe tine ca nu ai pe oricine alaturi. ai nevoie de o persoana curioasa,curajoasa si iubitoare. trebuie sa simti ca persoana respectiva chiar isi doreste sa te cunoasca,sa-ti fie alaturi. Nu exagera! nu trebuie sa pari a fi o piatra.
Mai apoi,ii vei arata latura ta sensibila, la momentul potrivit, cand vei simti ca merita. nu trebuie sa-ti deschizi sufletul cu toti si toate. e riscant! isi va bate joc. pune-ti o ''masca'', un other ego pe care sa nu il conturezi dar sa te protejeze. in lumea asta, sufletul fara o armura nu isi are locul. Numai bine!

| GoldenZenith a răspuns:

Buna! Întrebarea ta e foarte buna.

Fetele sunt putin mai atrase, sa zicem asa, de băieții/bărbații care au un aer dominant, misterios, usor dur. De ce? I have no idea. In general, sensibilitatea aceea a bărbaților devine plictisitoare pentru unele fete. Exact, pentru unele.

Mie, personal, imi place genul de bărbat care sa echilibreze cele doua. Nu e bine sa fii nici despot, dar nici un cățeluș mititel care face mătănii in fata iubitei. Si sa o luam pe aia buna, te comporți tu sincer si toate cele, dar ce te faci cand ramai cu buza umflata?

Eu consider ca la început de drum intr-o relație e mai bine sa fii putin mai precaut, apoi daca merita sa arați si partea sensibilă si toate cele, e foarte bine.

In ziua de azi, fetișcanele sunt atrase de Bad boys mai ceva ca muștele de miere. Unele probabil dezvolta si sindromul Stockholm, mai stii?

| Bybymymy a răspuns:

Eu zic că ar trebui să fi tu însuți. Dacă vrei să o cucereşti eu zic că ar trebui sa fi putin mai sensibil, nu ar trebui să îi arăți ca eşti mai puternic... tachineaz-o dar nu intrece măsura se v-a supăra...