| Internationale_Transport_Truck_Denisa_1967 a întrebat:

Cum as putea avertiza colegi din transportul rutier de marfuri despre un om care face accident si abandoneaza camionul in cehia si fuge de raspundere si poate merge la alta firma de transport si face la fel si acolo ca si la mine

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In atare situatie, ar fi utila o asociatie patronala a transportatorilor din zona ta. Daca nu exista, iti ramane varianta comunicarii prin mail sau fax fiecarui transportator cu sediul in zona respectiva ( asta, in ideea ca iti cunosti toti competitorii zonali de pe piata tansporturilor si colaborezi cu ei!)

| BillyX a răspuns:

Politia Romana