| Yrynella a întrebat:

Cum credeti? ar trebui tinut sau nu postul mare?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Da, postul este util şi ateilor dar pentru creştini este o îndatorire. Am spus şi ateilor pentru că o cură de detoxifiere ajută tuturor plus că cei supraponderali au ocazia să mai dea jos câteva sute de grame.
Ce e drept, pentru creştini este mai complicat pentru simplu motiv că trebuie avut grijă şi de sufletul care se curăţă odată cu acest corp trecător.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum simte fiecare

| AndreeaDeea98 a răspuns:

Pai depinde cati ani ai! Daca ai trecut la gimnaziu cam prin clasele a 6-7 sau mai mult ar trebui tinut macar putin din el.Ar fi bine sa il ti macar 4-5 zile din tot postul.

| delia1998 a răspuns (pentru AndreeaDeea98):

Pai cred ca ar trebui tinut...Adica cum zice si Andreea daca ai peste 7 ani trebuie macar sa ti o saptamana