| euuuuuuu6 a întrebat:

Cum e admiterea la Drept? Pe baza mediei din liceu sau ii ceva examen?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de universitate. Pe bază de concurs de dosar, examen cu test grilă.
Pa, pa.

| mariaw a răspuns:

De fapt, chiar sunt orașe în care se dă admitere la Drep(în București de exemplu... mă rog, aici oricum cred ca se dă cam la toate facultățile). Răspunsul este, deci, depinde.

| euuuuuuu6 explică:

Ba... facultatea de drept adica facultatea de vest din timisoara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de facultate.

| Asdgjkjgs a răspuns:

Depinde de facultatea aleasa, exista facultati unde intri cu media din liceu si nota de la bac, dar si facultati unde intri cu examen. oricum majoritatea au renuntat la examen