| victor73 a întrebat:

Cum fac bani din youtube bloggeri, gamerii?
Doar pun video-uri pe youtube si la sfarsit de luna primesc bani?
Imi poate explica cineva ca as vrea sa ma apuc de gaming.

4 răspunsuri:
| MirkwoodLeviathan a răspuns:

Ca youtube să te sponsorizeze îţi trebuie mulţi subscriberi, like-uri, comentarii, toate cele.
Durează ceva timp până să te sponsorizeze, asta dacă ai un canal bun.

| victor73 explică (pentru MirkwoodLeviathan):

Am vazut gamerii care chiar daca au 1000 de abonati si 10.000 de vizualizari au incheiat cu youtube un contract si la toate video-urile le pun o reclama.E adevarat ca nu primesc atatia bani cat primeste unul cu 10.000 de abonati si 1.000.000 de vizualizari dar primesc ceva.

| pampamlover a răspuns:

Defap, intai cand te apuci, trebuie sa iti faci fani, abia dupa ce ai un nr. de abonati si vizualizari vei primi bani. sper ca te-am ajutat happy

| victor73 explică (pentru pampamlover):

Am vazut gamerii care chiar daca au 1000 de abonati si 10.000 de vizualizari au incheiat cu youtube un contract si la toate video-urile le pun o reclama.E adevarat ca nu primesc atatia bani cat primeste unul cu 10.000 de abonati si 1.000.000 de vizualizari dar primesc ceva bani.