| AnaigroeG a întrebat:

Cum fac ca atunci cand deschid un link primit pe mess de exemplu sa se deschida cu mozilla nu cu internet explorer?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai setezi sa ai ca browser default Mozilla si nu IE. Intri in Mozilla, la Tools, Advanced, General si bifezi casuta aia cu Always check if firefox is your default browser. Cand deschizi Mozilla data viitoare, o sa te intrebe daca vrei sa setezi ca implicit si ii dai Yes. tongue

5 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Start->control panel->network and internet->internet options->programs->acolo unde scrie Internet explorer, daca vrei sa se deschida cu internet explorer bifezi casuta daca nu lasi debifat si click pe make default si ok.

| IrinaAndreea a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Am facut tot ce s-a scris aici, dar tot asa se deschide. straight face

| lol1232 a răspuns:

Acel link il copiezi si il pui sus la URL.

| madvideo a răspuns:

Iti setezi din mozilla ca tot ce vei deschide auxiliar de navigator sa se deschida cu el

| Alexciordas a răspuns:

Intri in Mozila sau internet exploer si iti apare select browser si dai OK