| Sandatofan a întrebat:

Cum fac să dispară criptarea end to end din aplicația de mesenger.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este un sistem implementat de catre dezvoltatorii aplicatiei, nu ai cum tu sa faci ceva in acest sens.
Criptarea end-to-end este acțiunea de a aplica criptarea mesajelor de pe un dispozitiv, astfel încât numai dispozitivul către care este trimis poate să o decripteze.
Criptarea end-to-end (E2EE) este o măsură de securitate utilizată în comunicarea digitală pentru a se asigura că numai expeditorul și destinatarul vizat al unui mesaj poate decripta și citi conținutul acestuia.

Deci in fond este un lucru bun.
Chiar daca hackerii de duminica doresc altceva, insa nu e realizabil cand esti hacker noob

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți scoate tu criptarea