| mwentosana a întrebat:

Cum fac sa nu mi se mai duca culoarea de pe anumiti papuci pe sosete?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba papucii.

| Artemisia a răspuns:

Si eu am problema asta! Incearca sa ii speli, de mai multe ori! daca nu se duce culoarea aia din ei, atunci poarta sosete negre cand iei papucii aia, asa daca se ia culoare nu o sa ti se vada! sper sa functioneze, eu asa fac!

P. S. poarta sosete negre de bumbac, sau poti incerca cu cele scurte de matase! Iar papucii cand ii speli lasa-i sa stea in apa mai multe ore, daca poti lasa-i vreao 24 de ore!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate Agop.
Daca este material textil 100% culoarea de calitate proasta se fixeaza cu otet.

| mwentosana explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Poate cineva confirma ce a zis Agop? Nu ar dauna otetul papucilor? Sunt din material textil, ceva imitatie de piele pe afara si un fel de textil pedinauntru.

| κızz δε‗đįανŏŀįťżă̸Ҳ̸ҳ a răspuns:

Pai nu poti tu sa faci chestia asta, probabil ca papuci sau sosetele sunt de proasta calitate si se imprimeaza culoarea. sper ca te am ajutat. funda?kiss