| Gr4ff3R a întrebat:

Cum fac sa pun icoanele de la programe si de la jocuri de pe desktop sa le mut unde vreau eu pe desktop nu sa se puna automat in continuare! love struck FUNDA

Răspuns Câştigător
| xElenaH a răspuns:

Apesi click stanga dai la views si daca ai bifat la auto arrange icons dai inca un click sa-l dezactivezi... sper sa mearga bafta;]

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca icoana sa stea exact unde o punem. De obicei, în Windows XP, chiar daca optiunea de aranjare automata este dezactivata, icoanele nu ramân exact unde sunt trase, ci se aliniaza la o grila (grid) invizibila. Pentru anularea (sau reactivarea) optiunii de aliniere la grila, se selecteaza optiunea de tip comutator Align to grid (Aliniere la grila). Deci clik dreapta pe desktop si debifezi Align to grid. Acum le poti trage cu mouse-ul unde vrei tu si ele acolo vor ramane! Uite si aici toate operatiile cu icoane http://cepsa.licee.edu.ro/lectii/tehnologii/3-5.htm

| ταξιδιώτης a răspuns:

Clic dreapta pe desktop\vizualizare\debifeaza ''aranjare automata''

| sonya a răspuns:

Pai le muti tu cu mouse-ul. Tii click si le muti in ce colt ai desktopului vrei. Daca asta vrei ca sincer nu prea am inteles mare lucru ce vrei de fapt.

| simf a răspuns:

Click dr, arrange icons by... si seletezi optiunea align to grid (acum e cea cu autoarange)