| alysshia a întrebat:

Cum imi pot sterge id-ul de la messenger, adresa de e-mail?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Fiind intrata in contul pe care vrei sa-l stergi, apesi in dreapta unde este rotita aia dintata, dupa "Hi, Nume!" si inainte de desenul cu casuta, dai pe help sau ajutor, depinde in ce limba ai meniul, si cand apare pagina dai in casuta de cautare "delete account" sau "stergere cont" si o sa-ti apara o casuta de mesaj in care spune sa apesi daca esti sigura ca vrei sa-ti stergi contul pentru ca exista un "wizard" care o sa inceapa pentru stergerea contului. Urmaresti pasii si s-a sters, nu e foarte complicat.

3 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Nu o mai folosesti, pur si simplu, dupa 6 luni consecutive de inactivitate se sterge automat.
Numai bine!

| DyannaDya a răspuns:

Buna! Tot ce trebuie sa faci este sa intri pe acest site: https://edit.yahoo.com/config/delete_user
Singurul lucru pe care trebuie sa il mai stii este ca, contul nu se sterge imediat, se sterge dupa 3 luni, 3 luni in care nu mai intri deloc pe acel cont.Deci o data ce ai intrat pe site si a dat sa iti stearga contul nu mai trebuie sa intri 3 luni pe el pentru a fi sters definitiv. Sper ca te-am ajutat!

| Alexandru98 a răspuns:

Nu se poate
odată ce ți-ai făcut o adresă de e-mail, va rămâne pentru totdeauna fără să nu mai poți să-i faci nimic