| TheLastDancer15 a întrebat:

Cum imi schimb parola de yahoo? [fiecare pas, va rog mult] funda, promit!

13 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Mail.yahoo.com-->login-->dai in dreapta la Options-->alegi Mail Options-->alegi Accounts--> si undeva pe pagina scrie add or edit an account dai click acolo.se va deschide o pagina. acolo ii dai Account Information.iti va cere din nou parola.o introduci...si dupa ce te loghezi undeva trebuie sa scrie Change Password

| Cioxan a răspuns:

1.scrii pe google yahoo mail
2.intrii pe prima pagina
3.te loghezi ...bagi id si parola
4. apoi dupa ce intrii in alta pagina, in stanga sus gasesti numele id-ului tau si dai click pe el... apoi tot acolo selectezi profile!
5. ar trebui sa mai bagi iar parola
6.te duci in lista aia la password change
7.bagi parola curenta si de doua ori parola noua
funditabatting eyelashes

| Merx a răspuns:

Salut! uite aici un tutorial 100% e bun :) http://www.youtube.com/watch?v=JdMQc-TvJw4. Funda?

| maytha a răspuns:

Sus cand deschizi messu ai asa:
Messenger->My account infhiro ti se deschide o pagina si trebuie sa scrii id-ul si parola->dupa la sign-in and security ai Change your Yahoo! Password-> in prima casuta parola vechie iar in urmatoarele 2 parola nou. save si gata tongue big grin

| Warned a răspuns:

Dai Lost my pasword sau ceva de genu si acolo iti dai tu seama...big grin

| AnNaa67 a răspuns:

Buna!
Am sa iti spun cum sa iti schimbi parola de la mess. Te anunt ca este foarte simplu. Si incepem cu messul deschis :
Acolo cel mai sus, primul cuvant scrie : Messenger ...Ai vazut? Dai click acolo... Cautzi si a 5-a categorie dai click. Asteptzi sa intre si iti scrii idu si parola momentana (prezenta) vezi ca ti'a aparut tie ceva acolo, mai jos cauti si pe coloana aia scrie la titlu : Sign-In and Security si cu un rand mai jos scrie: Change your password, dai click si iti apare :
Enter your Current Password: ( parola obisnuita)
Choose a New Password: ( ce parola vrei sa iti pui )
Confirm your New Password: (si mai scrii inca odata parola viitoare)
Apoi dai SAVE
Apoi iti va scrie ceva de genu ':
You have successfully chosen a new Password.
Si trebuie sa iti apara un mesaj in Imbox sau Spam, sau daca nu apare nu conteaza ...Acum intri in id si ai parola schimbata! M'am simtit bine sa te ajut! Sper ca si tu!
Acum... Daca ai dori te rog sa imi dai un click la funda! multumesc:X

| Puf0sheniieee a răspuns:

Pai. dai acolo sus la messenger, unde scrie

. messenger laughing : si in jos scrie my acc0nt info.
si dai acolo. iar apoi. iiti da sa iti bagi id`ul si parola.
dupa aia, iti arata mai multe chestii si dai la change my password.

sperr sa te descurci :*love struck

| Bya_6882 a răspuns:

N primul rand trebuie sa aveti Yahoo Messenger pornit. Si bineinteles, sa va stiti parola actuala de la messenger.
Apoi:
1. In meniul principal, de sus, selectati Messenger
2. In sub-meniul care se deshide selectati si apoi dati click pe My Account Info
3. Se va deshid o pagina de la Yahoo unde vi se cere parola actuala. Tastati-o in casuta respectiva si apasati Enter (sau dati click pe Sign In)
4. Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa va aflati in pagina cu informatiile despre contul vostru. Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, veti desoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
5. Acum vine partea in care va schimbati parola. In pagina respectiva aveti trei casute. In prima (Enter your Current Password introduceti parola actuala. In a doua (Choose a New Password completati noua parola pe care o doriti. Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Password.
6. Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".

| xXMaximAlcoolxX a răspuns:

Bună TheLastDancer15!
1.Intri în mail

2.Acolo unde scrie Hi, id-ul tau, dai click și alegi account informațion

3.Dai click pe Change password.
De aici sper că te descurci!
Baftă :*.

| Catalin_4903 a răspuns:

Intri in Yahoo Messenger dai sus in stanga Messsenger->My Account InfhiroTe loghezi si acolo iti scrie Change your password

| krissu23 a răspuns:

Daca iti stii parola, intrii pe yahoo.com, te loghezi si unde apari tu sus in bara, dai click si-ti apar 3 optiuni. Alegi Account Information si dai la Change your Password. Daca nu stii, poti sa dai click pe I forgot my password cand vrei sa te conectezi pe messenger.