| axlxb a întrebat:

Cum infiintez o linie cu suprataxa?
As avea pe cineva dispus sa investeasca niste bani in asa ceva.

Imi doresc numai raspunsuri pertinente si relevante.

As vrea sa imi spuneti un numar de telefon sau un website unde as putea obtine mai multe informatii.
Neaparat sa fie voce(nu sms), si sa fie apelabil din toate retelele principale(fixe si mobile).
Am inteles ca romtelecom imi poate oferi o astfel de linie, dar problema ar fi aceea ca nu se poate apela decat din reteaua romtelecom.

Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"Am inteles ca romtelecom imi poate oferi o astfel de linie, dar problema ar fi aceea ca nu se poate apela decat din reteaua romtelecom." - ai înţeles greşit.
Sună la 1930 de pe telefonul fix de Romtelecom sau la 0800800800 din orice altă reţea şi întreabă de SVA-uri (Servicii cu valoare adăugată) şi te vei lămuri.
E adevărat, liniile de suprataxă mai ieftine, cele de forma 0903xxxxxx, sunt apelabile doar din reţeaua Romtelecom.
Pe de altă parte, există cele cu 0906xxxxxx şi cu 0801xxxxxx care funcţionează fără restricţii.
De regulă se achiziţionează la fel ca orice abonament de voce Romtelecom însă aceste linii costă undeva între 20 şi 30 de euro.
Dar sună la numerele de mai sus şi-ţi vor explica.

Succes!