| sopranaCadaverica a întrebat:

Cum pot ajunge la Lacul Morii pornind de la Universitate? (Metrou!) Nu veniti cu rapsunsuri de felul: cauta pe Maps, GPS, Distanta.ro, am cautat si nu am gasit cu exactitate.

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Iei metroul pana la "Piata Unirii". Mergi prin tunel de la magistrala 2 la magistrala 1. Iei alt metrou pana la statia "Petrache Poenaru" si mergi pe cheiul Dambovitei vreo 300 de metri pana la strand sau 500 de metri pana la podul peste intrarea Dambovitei in Lacul Morii. mai exista si varianta sa cobori in statia "Crangasi" (prima dupa "Petrache Poenaru") si sa traversezi parcul pana pe malul lacului.