| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot connecta un telefon LG optimus sol la wifi la un Toshiba satelite l300?
Si cum pot face o retea wifi pe laptop >: astept raspunsurile voastre cu step by step

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Nu. Trebuie sa o conectezi prima data pe calculator. de la iconita cu conexiunea din taskbar dai click si ajungi acolo la iconita cu cele 3 calculatoare. Trebuie sa ii dai connect.

12 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Daca ai windows 7 poti sa creezi o retea adhoc. Networkandsharingcenter-manage wireless networks - add - create an adhoc network - next - network name si security key le completezi tu si apoi cauti cu telefonul reteaua ce tocmai ai creat-o.

| Andrewz a răspuns:

Iti trebuie un router ca sa faci o retea wi-fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Bun am facut reteaua ad-hoc dar pe telefon nu imi apare
dc? trebuie sa instalez ceva pe telefon?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Http://s10.postimage.org/6uvxo9rg9/Untitled.png da am facut reteaua ad-hoc am dat la connect.
Am intrat in telefon (LG optimus sol ) setari, setari retele
acces internet prin dispozitiv mobil & hotspoot portabil

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si ti-l vede telefonul? Daca nu ti-l vede trebuie sa ii dai Enable SSID de undeva de la reteaua aia ad-hoc. Si telefonul ar trebui sa iti gaseasca. Numa daca laptopul are 802. 11n Broadcast si telefonul are receiver pentru 802. 11g. Dar in mod nromal ambele ar trebui sa aiba g.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Uite ce am facut http://postimage.org/gallery/5zr9x0s/

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Am priceput ca ai facut ok, si ii faina si preentarea cu sageti laughing. Dar nu stiu de ce nu ti-l vede telefonul thinking SIgur trebuie sa mai umbli la el la setari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

laughing auzi am la internet wifi la laptop la radiotype 802. 11bg deci ar trebui sa il vada telefonul nu?

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Ar trebui sa il vada si daca e n. ACuma m-am uitat pe specificatii. In alta retea wireless merge sa te conectezi? Publica sau ceva de genul ala?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Pe pc merge apar alte retele wifi cu parola cred ca merge nu am incercat sa ma conectez la alta retea pentru ca au parole.
pe telefon am facut o retea wifi si am reusit de pe pc sa ma connectez. in fine apriciez k ma ajutiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Cred ca imi trebuie un router wireless. in fine oh go on

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Bah eu am facut acelasi lucru. Pe un comp aveam reteaua fixa de internet si i-amf acut adhoc network. Si cu alt comp m-am conectat la el. happy deci merge numa trebuie sa mai fidelesti setarile happy