| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot connecta un telefon LG optimus sol la wifi la un Toshiba satelite l300?
Si cum pot face o retea wifi pe laptop >: astept raspunsurile voastre cu step by step

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Nu. Trebuie sa o conectezi prima data pe calculator. de la iconita cu conexiunea din taskbar dai click si ajungi acolo la iconita cu cele 3 calculatoare. Trebuie sa ii dai connect.

12 răspunsuri:
| Andrewz a răspuns:

Iti trebuie un router ca sa faci o retea wi-fi.

| rutanklan a răspuns:

Daca ai windows 7 poti sa creezi o retea adhoc. Networkandsharingcenter-manage wireless networks - add - create an adhoc network - next - network name si security key le completezi tu si apoi cauti cu telefonul reteaua ce tocmai ai creat-o.

| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Bun am facut reteaua ad-hoc dar pe telefon nu imi apare
dc? trebuie sa instalez ceva pe telefon?

| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Http://s10.postimage.org/6uvxo9rg9/Untitled.png da am facut reteaua ad-hoc am dat la connect.
Am intrat in telefon (LG optimus sol ) setari, setari retele
acces internet prin dispozitiv mobil & hotspoot portabil

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si ti-l vede telefonul? Daca nu ti-l vede trebuie sa ii dai Enable SSID de undeva de la reteaua aia ad-hoc. Si telefonul ar trebui sa iti gaseasca. Numa daca laptopul are 802. 11n Broadcast si telefonul are receiver pentru 802. 11g. Dar in mod nromal ambele ar trebui sa aiba g.

| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Uite ce am facut http://postimage.org/gallery/5zr9x0s/

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Am priceput ca ai facut ok, si ii faina si preentarea cu sageti laughing. Dar nu stiu de ce nu ti-l vede telefonul thinking SIgur trebuie sa mai umbli la el la setari.

| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

laughing auzi am la internet wifi la laptop la radiotype 802. 11bg deci ar trebui sa il vada telefonul nu?

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Ar trebui sa il vada si daca e n. ACuma m-am uitat pe specificatii. In alta retea wireless merge sa te conectezi? Publica sau ceva de genul ala?

| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Pe pc merge apar alte retele wifi cu parola cred ca merge nu am incercat sa ma conectez la alta retea pentru ca au parole.
pe telefon am facut o retea wifi si am reusit de pe pc sa ma connectez. in fine apriciez k ma ajutiwinking

| anonim_4396 explică (pentru rutanklan):

Cred ca imi trebuie un router wireless. in fine oh go on

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Bah eu am facut acelasi lucru. Pe un comp aveam reteaua fixa de internet si i-amf acut adhoc network. Si cu alt comp m-am conectat la el. happy deci merge numa trebuie sa mai fidelesti setarile happy

| rutanklan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Trebuie sa o conectezi prima data pe calculator. de la iconita cu conexiunea din taskbar dai click si ajungi acolo la iconita cu cele 3 calculatoare. Trebuie sa ii dai connect.