| YrYn3l a întrebat:

Tocmai ce am achizitionat un laptop Toshiba satelite free dos, pe care am instalat windows 7, nu are nicio defectiune, dar nu reusesc sa il conectez la routerul wifi. Pur si simplu jos in dreapta la centrul de internet nu imi gaseste nicio retea wireles la care sa ma conectez si are un x rosu pe iconita din bara de start a internetului.
P.S: Este primul meu laptop si inca nu sunt familiarizat cu el, dar asta nu e o problema. Pentru orice informatie suplimentara va sunt la dispozitie.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Instaleaza-i driverul la wi-fi ( atheros ). Daca tot asa face, da-i un factory reset routerului, si reia setarile de la inceput.

| gelu1970 a răspuns:

3dpchip
e free
iti detecteaza driverele lipsa sau neactualizate si iti da link de descarcare.
bafta. tie iti lipseste driverul de wifi sau ai wifi de la laptop oprit.

| miTzuliK93 a răspuns:

Ai instalat driverul placii de baza si al celei de retea?

| kteichd a răspuns:

Activeaza wireless-ul din tastatura calculatorului trebuie sa fie tasta FN si f8 parca acum depinde de model dar trebuie sa fie o tasta cu o antena pe ea si ti apasat pe FN si tasta respectiva

| YrYn3l explică:

Trebuia cumva sa detin vreun Cd/Dvd cu driverele, pentru ca nu am primit nimic decat laptopul, incarcatorul, si manualele de utilizare...garantia etc. Este cumparat de pe Emag, cutia a fost sigilata. Multumesc anticipat.

| hp8510p a răspuns (pentru YrYn3l):

Nu.Driverele le descarci de pe site-ul producatorului.Dar ar trebui sa mearga si fara driver.Tu nu ai Wi-Fi-ul activat la laptop.Langa butonul "ctrl" din stanga tastaturii este un buton pe care scrie"fn".Pe tastele f1, f2, f3, f4 etc sunt niste desene.Tu trebuie sa tii apasat pe tasta fn si apoi apesi pe tasta care are o antena desenata pe ea.