| feliciazavoraru a întrebat:

Cum pot sa dezarhivez un fisier?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Daca ai o arhiva de tip.rar, atunci foloseste win rar si da extract to folder!
...sau downloadezi daemon tools si ii dai mount!
*asa procedezi pentru jocuri!

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarca si instaleaza un program de dezarhivare gen WinRar. Succes si numai bine!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu programul Winrar daca nu e arhivat cu parola.

| Chris a răspuns:

Click dreapta + extract files ( selectezi locul unde vrei sa fie dezarhivate )

| stangaionut a răspuns:

Pai cand intri in winrar iti apare sus un folder mare deschis si dai acolo si alegi unde sa til dezarhiveze

| Sicmao a răspuns:

Iti iei programul numit " winrar ", il instalezi si apoi dai click dreapta pe arhiva si daca programul s-a instalat o sa-ti apara 3 optiuni cu "extract ", dai pe oricare dintre ele si se dezarhiveaza.

| Plague a răspuns:

Ai nevoie de programul de dezarhivare "Winrar". Cand il ai, poti da click pe arhiva, alegi ce dezarhivezi si unde, si gata happy.

| TeruoSan a răspuns:

Intri in fisier si muti din fisierul arhivat fisierul necesar pe ecran.sau daca nu intra in fisier si apasa dublu clik pe fisierul necesar, sau deschide fisierul arhivat si da extract to.si gata.
(funda please ) happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clik dreapta pe el, si dai "Extract files", dupa aceea, dai OK la fereastra ce iti apare, astepti sa o dezarhiveze. GATA!

| StoicaAndi a răspuns:

Sa zicem ai un fisier si dai clic dreapta pe el si dai pe add to arhive si gata. Funda te rog

| Attack619 a răspuns:

Daca e de tip.rar sau.zip foloseste winrar, daca e de tip.arc foloseste programul freearc happy

| ClaudiaGabriela_6084 a răspuns:

Instalezi winrar sau 7zip, apoi click dreapta pe fișier extract here.

| DerekMontayne a răspuns:

Da clic drepta pe fisier si extras to si ai acolo 1. extras to file
extrs to +numele fisierului+

| LAlex a răspuns:

Trebuie neaparat sa ai WinRAR. Dai click dreapta pe fisierul dorit, apoi selectezi "Extract here", sau poti incerca asa: http://www.youtube.com/watch?v=TZUHe6JDKps

| TheLightBringer a răspuns:

Prin WinRar(i-a programu de pe google)

| Sophie94 a răspuns:

Click dreapta pe fisier, extract files sau extract here.

| mack1410 a răspuns:

Nu imi apare extract