| nicky2 a întrebat:

Cum pot sa dresez cainele ca sa nu mai muste? Sau sa imi aduca mingea cand ma joc cu el?

Răspuns Câştigător
| RadikalGamer a răspuns:

Păi te joci mult cu el, după ce termini îi dai ceva de mâncare să înțeleagă că e bine să se joace. Când mușcă îi mai dai o palmă dacă nu e Doberman, ca să înțeleagă că nu e bine să muște.
După ce faci asta, îi arunci mingea până o aduce la tine, apoi îi dai de mâncare și îl mângâi, tot ca să înțeleagă că e bine să aducă mingea/ ziarul.