| alexa_1367 a întrebat:

Cum pot scoate petele de guma de pe jeansi?

5 răspunsuri:
| lost.in.rain a răspuns:

Cu otet de vin alb. In cazurile in care guma de mestecat este in cantitate mai mare pe haine, haina respectiva se pune intr-o punga, se tine la congelator o ora, astfel incat guma de mestecat ingheata si se deslipeste foarte usor.
Succes!

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Pune o coala de hirtie peste pata ramasa si da cu fierul de calcat, astfel pata se va imprima pe coala de hirtie sau cea mai buna varianta la o curatatorie chimica si se rezolva garantat si fara probleme.

| danycsbraila a răspuns:

Buna daca nu merge variatele date ca sa nu te mai chinui iti zic ceva mai simplu, ii arunci si cuperi alti e cel mai simplu rolling on the floor

| adellina a răspuns:

Pai cel mai usor este sa pui o foaie pe locul in care ai guma, apoi dai cu fierul de calcat pe foaie, guma se dezlipeste de pe jeansihappy, asta ii cel mai sigurhappy

Sper ca ti-am fost de ajutorbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu dintii