| cosminboy12 a întrebat:

Cum sa fac ca, calculatorul meu sa nu mai faca atata zgomot cand e aprins ma enerveaza face prea mult zgomot la vecinul meu nu face atata zgomot pc lui de ce? funda!

4 răspunsuri:
| VargaCatalin a răspuns:

Trebuie sa il schimbi sau ii schimbi ventilatoarele

| Finutzzu_Cata_2000 a răspuns:

Depinde de cat timp ai caluclatorul tau si de cat timp e calculatorul vecinului.Incearca sa desfaci o placa de la el si baga aspiraotul sa scoti tot praful.Sau,te uiti si tu la firele ce au contact cu un ventilator de la pc Procesor sau sursa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un program de curatat hard disck-ul.Deschide capacul calculatorului si curata-l de praf, tot cu un aspirator sau o pensula cu par moale. Nu uita si ventilatoarele. Daca tot mai face zgomot, urmareste de unde vine acel zgomot si schimba piesa aceea.

| SarumanTheWise a răspuns:

Ventilatoru e problema schimbal si o sa-ti mearga mai bine! Daca nu poate sa fie si ventilatorul de la sursa!
Sper ca ti-am fost de ajutor!
FUNDA?!?!?