| Aichaeula24 a întrebat:

Cum sa-mi fac propiul sait? cum sa pun informatii pe el? Sa te poti loga...

4 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Atata timp cat nu stii sa scrii site corect, nu prea stiu daca te vei descurca cu un site, acesta necesita multa munca, programare (HTML, CSS, JS), un host care de multe ori costa si un domeniu care costa si el.

Iti recomand sa-ti faci un blog, ai un template pe care-l modifici foarte usor si poti posta usor pe el :)

Blogger: http://www.blogger.com/
Sau poti sa-l faci pe wordpress dar e mai greu putin.

| KodrutZ a răspuns:

WordPress sau orice alt script similar gratuit, domeniu+hosting. In principiu, pe 2 ani te-ar costa vreo 60 de dolari hostingul si vreo 20 domeniul, la partea de configurare initiala te pot ajuta eu gratis, cu anume conditii. Intrebarea e - ai de gind sa investesti minimul mentionat mai sus in treaba asta? Daca nu, poti apela la o platforma gratuita gen wordpress.com sau blogger.com, cu limitarile de rigoare si riscurile aferente, mai ales ca te poti trezi fara site si nu ai dreptul sa comentezi nimic.

| amiileila a răspuns:

Daa vrei sa-ti veci site trebuie sa platesti ( intri pur si simplu pe google si scrii creeare site ), insa, mai usor e sa-ti faci un blog... Intri pe blogspot (in google) apoi dai pe creeare cont, scrii e-mailul tau si parola pe care vrei sa o ai si ca sa postezi sus in dreapta iti scrie "postare noua" (sau ceva in genul)