| biebermary a întrebat:

Cum scoti o pata de ulei?

4 răspunsuri:
| mihaelaalol a răspuns:

Incearca sa cureti cu sarebig grin

| Yssy12 a răspuns:

Din pacate...nu se poate scoate...decat foarte greu-vreo 10-15 spalari cu venish(nu stiu daca se scrie asa).Eu mi-am patat rochia preferata si s-a dus dupa 10-15 spalari, dar inca se vede un pic asa ca, vei face costuri la apa.big grin

| pupyiul a răspuns:

Pui haina intinsa pe o suprafata plana si acoperi toate petele cu un strat grosut de pudra de talc(cea mai buna) sau sare foarte fina. Daca a curs mult ulei, mai pui un strat de pudra sau sare dupa o ora-doua. Ai sa vezi ca pudra absoarbe uleiul. Lasi asa o zi. Apoi scuturi haina si o speli cum o speli tu de obicei. Nu va mai fi nici o urma de ulei, garantat!
Si ceva dragut, cat astepti sa iasa petele:) http://www.styledetector.eu/
bafta!