| anonim_4396 a întrebat:

Cum se aleg hainutele pentru bebe?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

1.Sa fie NUMAI din bumbac 100%
2. Sa fie cat mai moi si comode
3. Sa nu aiba multe ornamente, nasturi, care l-ar putea irita. Bebelusii au pielea foarte sensibila.
4. Daca inca nu s-a nascut, sau nu stii ce sex are, alege culori neutre: alb, galben, verde, oranj...
5.Nu lua prea multe...bebelusii cresc spectaculos si ii vor ramane mici.
6. Cand le alegi, gandeste-te ca TU vei fi cea care il vei imbraca, iar el nu va sta locului. Deci, fara funde, capse multe care necesita o groaza de timp cand il schimbi.

mira
| mira a răspuns:

Albe, din fibre naturale, necatifelate, ceva mai mari fiindca va creste foarte repede.

| giovana a răspuns:

Se aleg in functie de sexul copilului. Acum sunt hainute toate culorile si pentru fetite si pentru baieti, dar cu siguranta nu vei lua roz pentru un baietel. Cel mai frumos in primele 3 luni este sa fie imbracati in alb, apoi se trece la alte culori. Trebuie sa ai grija de faptul ca bebelusii cresc foarte repede si hainutele raman mici; de aceea este bine sa cumperi strictul necesar si cum creste ii cumperi altele. Sunt salopete intregi sau cu maneca scurta sau tip maieu, pentru 1 luna, pana la 12 luni apoi merg pe ani hainutele. Poti cu siguranta sa intrebi vanzatoarele pentru ca ele stiu ce si cat se cumpara. happy

| micky a răspuns:

Pai te poti duce la un magazin special pentru bebelusi si te pot ajuta cei de acolo in alegerea hainutelor happy