| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face o torta? (Componentele)

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca te referi la TORT=prajitura aniversara, pot sa te asigur ca se compune din blat, sirop, crema, glazura si, optional, frisca.Pentru retzete... poti gasi in orice carte de bucate si le poti combina cum vrei...ideea e sa aiba componentele de baza.

| Psihoyounger a răspuns:

Vrei să spui "torţă"? Sau altceva?

| Dorinel a răspuns:

Poi iei o minge sau mai multe mingi de ping pong le rupi in bucatzele mici si le pui intr-un staniol de la tzigari de fel... le impaturesti si ii dai foc la baza si BOOOM AI FUMIGENA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzit k se ia o 5 bucati de creta colorata se pune la fiert
niste hartie o minge de pinpong se pune in staniol de la tigarii iar vreo 3-4 pagini de hartie se baga in apa colorata de la creta... poate sa fie de orice culoare si dupa aia se baga mingea de ping pong bucatele in hartie se pune benzina sau motorina se lasa la uscat si dupa aia se da FOC. success tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iei un bat, un tricou vechi il tai in fasii, imbibi tricoul cu benzina, infasori tricoul pe un capat al batutui dupa care infasori si o bucata de sarma peste el. ii dai foc.