| Carasin a întrebat:

Cum se numește o husa cu protecție la,, headphone jack" și la încărcător de aia de pui pe ea și ai protecție anti apa?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu are o denumire specifica, poate "husa impermeabila/subacvatica".
https://www.emag.ro/......-4050666/c

| AlexElektro1987 a răspuns:

Daca husa acopera portul jack si cel de încărcare, nu înseamnă ca telefonul este protejat de apă. Ca telefonul sa fie protejat de apă ( in caz ca nu este rezistent la apa ), ti-ar trebui o husa de genul celor in care bagi telefonul si ai un fermoar care sigileaza interiorul sa nu intre apa.