| loiseau54 a întrebat:

Cum se sterge scrisul de pe o imagine (gif) shutterstock astfel ca miscarea sa nu se piarda.Ma intereseaza un program care sa nu fie foarte complicat.Multumesc!

4 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Cu programul "Photo Stamp Remover", dar mai intai convertesti gif-ul in format "jpeg", dând un click dreapta pe iconita gif-ului, apoi "open with", si alegi Paint sau alt program de editare foto. La final il salvezi in formatul "jpeg".
Uite cum se foloseste "Photo Stamp Remover" :
https://www.youtube.com/watch?v=MAwi2oBImKc

| loiseau54 explică (pentru foxsilver):

Multumesc, insa daca plec din gif in jpeg se pierde animatia.Pe mine ma intereseaza ca aceasta animatie sa nu se piarda. Este exact ca o secventa dintr-un film careia ii sterg scrisul, ramanand animatia si pe care doresc sa o folosesc la un clip.

| foxsilver a răspuns (pentru loiseau54):

Ti-am dat acel raspuns in ideea ca, dupa ce stergi watermark-ul, vei reface imaginea in format gif.
Acum, daca logo-ul se afla undeva pe marginea imaginii, eu zic sa incerci cu "LUNAPIC" ( un editor online).
Uite un tutorial:
https://www.youtube.com/watch?v=IXVbjq2Mg1s
Daca logo-ul se afla pe mijloc, poti incerca cu un remover pentru imagini video, dar nu sunt sigura ca functioneaza si pentru gif-uri.
https://www.youtube.com/watch?v=lGf54cvusPI

| loiseau54 explică (pentru foxsilver):

Multumesc, insa logo-ul se afla pe mijloc la aceste gifuri si are si o marime de 4-5 cm.Este dificil insa nu imposibil.Am vazut totusi ca se pot sterge (la cei care folosesc aceste imgini pentru clipuri) dar nu stiu cum.Multumesc pentru amabilitatea si sfaturile tale.O zi minunata!