| eeeeeeeeee a întrebat:

Cum se transfera date din calculator, prin bluetooth, pe telefon?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Trebuie sa introduci bluetooth-ul intr-un slot usb la calculator si il activezi. Trebuie sa ai o optiune pentru asta in calculator. Eu am in control panel bluettoth devices si acolo instalezi bluetooth-ul. Adica faci in asa fel incat sa ti-l detecteze calculatorul. Dupa activezi si pe telefon. Cauti informatia pe care o cauti si dai click dreapta si in lista ai optiune trimite prin bluetooth ( sau ceva de genul ). De aici e la fel ca un transfer telefon - telefon. Iti cere confirmare pe telefon si astepti sa primesti informatia.

| costymaximus a răspuns:

Activezi bluetooth pe telefon, accesezi fisierul din pc dand click dreapta pe el, iti apare pe linga alte optiuni si cea de bluetooth, apesi pe ea si transferi.

| eeeeeeeeee explică:

Am pe calculator instalat bluetooth-ul, pe telefon l-am activat, ba chiar am trimis niste poze de pe telefon pe calculator, dar invesr nu stiu.si nu imi apare nici o optiune care sa pomeneasca "bluetooth" cand dau click dreapta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| andrei1axxx1 a răspuns:

Sincer nici eu nu stiu!