| Ariston a întrebat:

Daca am o inovație, unde as putea sa o inscriu sa fie recunoscuta, ca fiind a mea? Multumesc Ionel!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La Departamentul de Patente unde se intergistreaza, Inovatiile si si Inventiile, trebuind sa ai un dosar serios, cu poze, descriere amanuntita a produsului si evident sa platesti o gramada de bani, ca sa primesti acel patent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La Osim.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Se numeste Oficiul de stat pentru inventii si marci, OSIM. Cauta pe internet OSIM. Ei iti protejeaaza inventia. In alte tari se numeste patent.