| Marianaaa_6161 a întrebat:

Daca-i fi o planta ai fi... pentru ca?
Daca-i fi un animal ai fi... pentru ca?
Daca-i fi un anotimp ai fi... pentru ca?
Daca-i fi o culoare ai fi... pentru ca?

24 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Dacă aş fi o plantă, aş fi ghiocelul, pentru că este cel mai delicat şi pur.
Dacă aş fi un animal, aş fi pisică, pentru că aş iubi necondiţionat.
Dacă aş fi un anotimp, aş fi primăvara, pentru că în mine înfloresc permanent idei, vise şi speranţe noi.
Dacă aş fi o culoare aş fi alb, pentru că reprezintă puritatea.

| IrinaAndreea a răspuns:

Daca as fi o planta, as fi un mac, pentru ca este puternic (pe camp, in pamant) si totodata fragil (odata ce este cules).
Daca as fi un animal, as fi o pisica, pentru ca poate fi sireata si dulce in acelasi timp.
Daca as fi un anotimp, as fi iarna, pentru ca atunci e ziua mea, e Craciunul si vine Mosul cu cadouri, este Anul Nou si toata lumea petrece si e fericita in acea perioada a anului.
Daca as fi o culoare, as fi turcoaz, pentru ca este o culoarea zodiei mele, este plina de viata si arata ca fundul oceanului. day dreaming

| EllyFMS a răspuns:

Daca as fii o floare, as fii floare de colt.pentru ca este una dintre cele mai simple flori dar totusi atat de rare si de frumoase.

Daca as fii un animal as fii o pasare, Pt a putea vedea toata lumea de deasupra si pentru a nu mai simti rautatea celor de sub mine.

Daca as fii un anotimp, as fii primavara, pentru ca as reda viata tuturor insectelor, plantelro etc si le-as vedea crescand cu ochii mei.

Daca as fii o culoare, as fii albastru, pentru ca as fii culoarea cerului si a marii.

| Dobitoc a răspuns:

Daca as fi o planta as fii... pentru ca sa ma mirosi tu.
Daca as fi un animal as fii... pentru ca sa ma musti tu.
Daca as fi un anotimp as fii... pentru ca sa fiu favoritul tau.
Daca as fi o culoare as fii... pentru ca sa fiu culoare ta preferata.

| Christina a răspuns:

Daca as fi o planta as fii...trandafir pentru ca e simbolul iubirii love struck
Daca as fi un animal as fii... leu pentru ca e rege
Daca as fii un anotimp as fii...vara pentru ca ti se deschid noi oportunitati love struck
Daca as fi o culoare as fii...roz pentru ca reprezinta copilaria, cupidon, idealism, iubire, optimism, culoarea blondelor love struck

| Etiquette a răspuns:

1.As fii o frezie pentru ca miroase foarte frumoslove struck
2.Cainele pentru ca stie sa iubeasca sincer:d
3. Iarna pentru ca este totul alb si este asa de frumos=p~
4.Alb pentru ca este o culoare purahappy.

| zuzumic a răspuns:

Daca as fi o planta as fi un trandafir alb ca sa fiu pe post de cupidon caci se stie ca trandafirii cuceresc inimile fetelor

daca as fi un animal as vrea sa fiu un catelus pentru ca sa fiu ingrijita si sa imi lase o nebuna toata averea ei tongue

daca as fi un anotimp as fi primavara pentru ca toata lumea m-ar astepta cu nerabdare si toata lumea mi ar admira "rochita" colorata

daca as fi o culoare as fi culoarea rosie sa inspir pasiune

| princessmary a răspuns:

Daca asi fi o planta asi fi pentru ca sa dau oxigen si mai mult in lume.ca sa se traiasca si mai mult.si pentru ca sa aud wooaaw-urile acelea are se minuneaza de frumusetea mea

Daca asi fi un animal, asi fi pentru ca sa se vada ca poti iubi ceva si nu neaparat OM.si poti sa vorbesti cu cineca si sa inteleaga.doar ca nu poata sa iti raspunda inapoi...asi fi animal ca sa fac sa dispara singuratatea unor oameni

Daca asi fi un anotimp, asi fi un anotimp pentru ca sa arat ca se poate schimba si vremea si culorile lumi asa ca printr-o minune.

Daca asi o culoare, asi fi o culoare pentru ca sa faca chipurile unor oamenifericiti.ca sa nu mai existe monotonia cea vesnica

| PinkPantherrr10 a răspuns:

1. crinul love struck pentru ca il ador love struck a fost simbolul regalitatii in frantalove struck
2.delfin love struck cea mai minunata creatura de pe pamant, dupa parerea mea happy
3.vara love struck pentru ca mergem la straaand big grin si la marelove struck si nu ne infofolim cu haine laughing love struck
4.albastru love struck Albastrul este cea mai rece dintre culori si, in valoarea sa absoluta, cea mai pura love struck

| catty443 a răspuns:

Daca as fi o planta, as fi trandafirul, pentru ca e superb happy
daca as fi un animal, as fi cainele, pentru ca e cel mai bun prieten al omului happy
daca as fi un anotimp as fi vara.pentru ca ai timp liber si poti sa faci orice.ma rog aproape oricelaughing
daca as fi o culoare, as fi albastru, pentru ca cele mai frumoase lucruri au culoarea ei [cerul, marea]

| ShiNee a răspuns:

Daca as fi o planta as fi un brad pentru ca vreau sa traiesc muuuulllt [mi-e frica de moarte. serios laughing]

daca as fi un animal as fi cu siguranta un catel pentru ca imi place sa fiu alintata

daca as fi un anotimp as fi primavara pentru ca ador momentul cand simt un picut de caldura

daca as fi o culoare as fi turcoaz pentru ca imi place si verdele si albastru si nu as putea sa exclud vreo una deci pentru ca e o combinatie de 2 culori preferate :X

| Диана a răspuns:

Daca as fi o planta as fi o muscata sau cum se numeste planta aia de o au majoritatea casnicelor pe acasa. laughing Pai cum de ce?:o Ingrasamant la discretie, soare, apa alea alea. cool Viata de queen. rolling on the floor
Daca as fi un animal, hmmthinking cred ca as fi un caine, dar unul de ala alb, pufos... sau un chiuaua laughing ca stapana mea sa fie o piti si sa ma duca in poseta cu ea in Bambuuurolling on the floor
Anotimp, varaaaaa :X vacanta, soare, mare, fun. oh my god. Cu siguranta vara. :X
Culoare thinking Pai mov ca asta e si culoarea tenisilor mei preferati. laughing
Dar in cazul tau? smug

| Alphawolf a răspuns:

Daca as fi o planta, as fi un crin, pentru ca tu sa ma mirosi.
Daca as fi un animal, as fi un catelus, pentru ca eu sa te miros.
Daca as fi un anotimp, as fi primavara, pentru ca sa te intineresc.
Daca as fi o culoare, as fi portocaliu, pentru ca sa te eliberez de temeri si de inhibitii, ca sa poti sa-ti descoperi laturile pozitive ale personalitatii tale.

| Mihai_2777 a răspuns:

As fi un trandafir pentru fericirea ei, as fi o pisica pentru silentiozitatea ei, as fi iarna pentru asprimea ei, as vrea sa fiu culoarea alba pentru puritatea ei, cum suna?

| BreeTanner a răspuns:

Daca as fi o planta, as alege sa fiu un Crin deoarece este simbolul inocentei, al puritatii si al frumusetii.Este o planta care inspira respect si putere de asemenea datorita mirosului puternic si este una dintre florile care caracterizeaza romantismul.Aceasta floare m-ar caracteriza pe mine cel mai bine. Puternica dar romantica, copilaroasa(inocenta)dar respectata, pura si calma orice ar fi, dar si cand izbucnesc, raspandesc mult "venin"(mirosul care poate fi comparat cu veninul deoarece iti poate face rau in cantitati mari). Daca as fi un animal as vrea sa fiu tigru, deoarece impune respect, si mie imi place sa fiu respectata si sa respect mai mult decat multe alte lucruri.Pare mare, fioros dar ascunde o inima de copil, jucausa si inocenta, ca si mine.Este judecat adesea dupa infatisare si multi isi dau cu parerea in legatura cu el inainte sa il cunoasca cu adevarat datorita acestui lucru este un animal solitar, nu isi deschide sufletul, ca si mine de altfel.Cu greu imi inmanez prietenia, adica sufletul pentru ca prietenia este cel mai sfant lucru. Daca as fi un anotimp as alege fara ezitare sa fiu Toamna.Sa fiu muza scriitorilor, poetilor, pictorilor pentru. ca se stie ca toamna ofera cele mai profunde sentimente greu intelese.Este un anotimp romantic ca si mine de altfel.Care,pentru unii inseamna doar un anotimp mai rece, mai trist iar altora le aprinde sentimente mai profunde, DRAGOSTE, deoarece este etichetata dupa primul impuls, dupa infatisare.Cred ca ma reprezinta, iar, daca as fi o culoare, as alege sa fiu culoarea Rosu.Reprezinta dragostea, focul pasiunii, sangele.Tot ce e important.Sangele,care pulseaza nebuneste prin vene la cel mai mic "moft" al tau, e schimbat-or, precum mine. Dragostea care este greu de descifrat, precum sunt eu pentru. unii, dar odata inteleasa o ai pentru. totdeauna si focul care izbucneste cand "esti calcat pe coada" ca sa zic asa.Desi pare ceva periculos, focul poate fi domolit usor. Sper ca te-am impresionat.Toate lucrurile spuse au fost din mintea mea, din inima, din simturi.Totul e original!

| LoveAngel223 a răspuns:

Daca-i fii o planta as fi un trandafir pentru ca exprima iubirea
Daca-i fii un animal as fi un catelus pentru ca el iubeste cu adevarat
Daca as fi un anotimp as fi primavara pentru ca atunci incepe un nou inceput si iubirea este in aer
Daca as fi o culoare as fi rosu pentru ca este culoarea dragostei

| Aniii a răspuns:

Daca as fi o planta as fi un copac pentru ca este verde si ne da oxigen

Daca as fi un animal as fi catel pentru ca el simte doar sentimentele frumoase a le omului(un caine nu o sa simta niciodata ura)

Daca as fii un anotimp as fi primavara pentru ca atunci apar ghioceii.

Daca as fii o culoare as fii alb pentru ca zapada si ghioceii sunt albi.

love struck

| shtephie a răspuns:

Daca as fii o planta as fii trandafir rosu/alb) pentru ca este un simbol al iubirii, sinceritatiihappy
Daca as fii un animal as fii un delfin pentru ca sunt cele mai inteligente mamifere, dupa om.
Daca as fii un anotimp as fii toamna pentru ca atunci m-am nascut happy
Daca as fii o culoare as fi albastru pentru ca reprezinta marea si cerul si pentru ca este culoarea mea preferata :X

| JustMe a răspuns:

Daca as fi o planta as fi un trandafir pentru ca e frumos, dar cu toate astea stie sa te si intepe.
Daca as fi un animal as fi un leu, pentru ca e regele junglei, e puternic si independenthappy
Daca as fi o culoare as fi roz pentru ca atuncea sigur toata viata mea ar fi roz, si pentru ca e o culoare ft dragutahappy

| TheDevilIsHere a răspuns:

Daca as fi o planta as fi trandafirul pentru ca e frumos si reflecta personalitatea mea :prietenoasa dr uneori cu spini

Daca as fi un animal as fi o pisica pentru ca pur si simplu le iubesc si pentru ca sunt asa desptepte:X

Daca as fi un anotimp as fi toamna pentru ca ador culorile si factul ca nu e nici cald dar nici frig:X

Si daca as fi o culoare as fi. movul pentru ca e superb:X

| TheBlueButterfly a răspuns:

Daca as fii o planta as fii o lacramioara deoarece sunt gingasa si am un suflet pur tongue

Daca as fii un animal as fii o mataaa pentru ca mereu caut afectiunea celor din jur

Daca as fii un anotimp as fii primavara deoarece inauntrul meu infloresc mereu noi idei...

Daca as fii o culoare as fii portocaliu deoarece aceasta culoare reprezinta amestecul rosului (pasiune si inflacarare) cu galbenul (spontaneitate si energie).

Te-am pupat :*

| *swper* a răspuns:

Daca as fi o planta as fi un "trandafir alb", pentru ca simbolizeaza dragoste eterna, inocenta, secret si liniste :X ( stiu ca sa mai zis trandafir dar ador floarea asta happy )floarea iubiri :X
Daca as fii un animal as fi un "unicorn", pentru ca este un animal superb, sensibil, iubitor, unic... si pentru ca este o legenda din basme happy si as vrea sa traiesc acolo :X intr-o lume de vise...
Daca as fi un anotimp as fi "iarna" pentru ca iubesc zapada :X si imi place sa patinez happy, iarna sunt sarbatorile cu familia, atunci cand se aduna toti :-d
Daca as fi o culoare as fi "alb " si "rosu" pentru ca albul este pur, nobil, adevar iar rosul este iubire, pasiune, foc ( imi plac amandoua si nu pot sa ma hotarasc:X)cald & recehee hee kiss

| NBieber a răspuns:

Daca as fii o planta...as fii o lalea pentru ca (dupa mine) este o floare simpla, pura, inocenta.
Daca as fii un animal...as fii cainele pentru ca imi doresc sa am un prieten cel mai bun.Ai putea fii tu.
Daca as fii un anotimp...as alege sa fiu mai degraba un copac al anotimpurilor pentru ca fiecare e special.
Daca as fii o culoare.as fii un curcubeu de fericire.

| lalalalalalalalalalalaaa a răspuns:

Daca as fi o planta, as fii un crin alb pentru ca ma fascineaza, exprima puritatea.
Daca as fii un animal, as fii un delfin pentru ca sunt cele mai nobile animale.
Daca as fi un anotimp as fi toamna, pentru ca atunci ar isi culeg roadele toti muncitorii pamantului.Asa le pot da satisfactie.
Daca as putea fii o culoare as fii albastru, pentru ca este o culoare clara, culoarea cerului, locul ce gazduieste Divinitatea.