| Marius131415 a întrebat:

Daca o cafea iti da energie intr-o zi, dar daca mananci niste alimente sanatoase fructe legume, plus nu stiu afine si multe alte chestii care iti dau energie pe parcurs de ani de zile oare o sa ai o energie foarte mare? repet daca doar o cafea ajuta si cu conditia sa renunti si la zahar.

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Cafeaua este un ajutor; nu înlocuiește mesele principale și gustările zilei! Zaharuri avem nevoie însă nu în cantități enorme! Trăim în condițiile normalității și nu în excese! Numai bine!

| NisipLaMare a răspuns:

Chiar si daca renunti la cafea vei avea energie avand alimentatie sanatoasa.In schimb cand vei renunta la cafea corpul te va recompensa cu durere de cap in primele zile dar si asta trece.
Trebuie sa citesti pe produse care au zahar si foarte multe au, in ziua de azi zaharul se foloseste aproape la orice.Nu-ti face griji zaharul ti-l iei si din fructe.

Energie au toti numai ca unii sunt lenesi si nu o folosesc spunand ca "sunt obositi".

| MotoBlitz a răspuns:

Da

| ValentinaSiCornel22 a răspuns:

Cafeaua nu iti da energie, doar iti creste AMP ciclic. Ce face de fapt cafeaua este sa iti "imprumute" energie iar ulterior te simți și mai obosit.