| ully a întrebat:

Daca postul GSP TV este post gratiut, de ce nu este si in grila de programe de la FOCUS SAT?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

GSP TV nu este un post gratuit, este un post privat si trebuie platit pentru ca un operator de cablu ori DTH sa il poata transmite. Saptamana trecuta am citit undeva ca s-a hotarat, de catre CNA, ca acest post sa fie trecut in lista posturilor obligatorii a fi transmise de toti operatorii, dar nu spunea de cand va intra in vigoare aceasta hotarare. Numai bine!