| FetitzaCuOchiAlbastrii a întrebat:

Daca sun din Romania in Germania pe cartela de Romania trebuie sa aiba credit?

4 răspunsuri:
| gocops a răspuns:

Trebuie sa aiba bani ca alfel faci trafic de influenta

| mihai69 a răspuns:

Da, pentru că acolo e în roaming. Ca să răspundă, trebuie să plătească.

| Green66 a răspuns:

Trebuie să aibă roaming-ul activat, atunci când ești în roaming este taxat și cel apelat și apelantul. Trebuie sa aibă o opțiune cu minute activă ( pentru roaming) sau dacă nu, să aibă credit.

| ReMusS a răspuns:

Daca ai minute internationale iti consuma doar minutele, daca nu ai minute internationale trebuie sa iti activez roaming, si cel pe care il suni trebuie sa aiba credit.