| RPG878 a întrebat:

Dacă sunt pe un profil de stiinte sociale, ma pot duce la o facultate care se bazează pe stiinte sociale și sa ma fac inginer?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din nici o facultate bazata pe stiinte sociale nu poti deveni inginer, inginer devii doar din facultatile tehnice.

| darrio2007 a răspuns:

Nu iesi inginer de la o asemenea facultate. Ti s-a mai raspuns dar esti greu de cap.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu. Daca vrei sa faci inginerie, mergi la o facultate de inginerie. Sau, daca tii musai sa ai o facultate bazata pe stiinte sociale (desi din cate vad nu vrei sa faci nimic, pe viitor, cu acele cunostinte pe care le acumulezi in decursul acelor ani) poti face in acelasi timp si alta de inginerie. Insa sa nu te astepti sa mergi la un interviu pentru un post de inginer doar cu o diploma de la o facultate ce se bazeaza pe stiinte sociale si sa primesti postul. Sunt doua lucruri diferite.