| Dragosh9988 a întrebat:

Care profil de liceu se bazeaza pe geografie? Stiinte sociale sau filologie?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Din păcate nu există niciun profil de liceu care se bazează pe geografie. Eu am fost de două ori până acum la naţionala de geografie, inclusiv în clasa a VIII-a şi aş fi vrut să merg la un liceu cu specializare geografie dar din păcate nu există. Sunt la mate-info şi am o oră de geografie pe săptămână, dar fără munca suplimentară enormă ar fi imposibil, indiferent câte ore ai pe săptămână la şcoală. La filologie şi ştiinţe sociale geografia e tratată cam la fel. Totuşi, dacă vrei un profil bun, îţi recomand mate-info. Dacă vrei să faci geografie, faci oricum. Baftă! happy

10 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Si la stiinte sociale si la filologie ai tot 2 ore de geografie pe saptamana.

| TheExpert01 a răspuns:

Filologie normall funda?

| xCatastrophe a răspuns:

Stiinte sociale filologia este despre romamna si limbi straine. big grin

| BubuLina999 a răspuns:

Stiinte sociale

| BarBye a răspuns:

Filologia se bazeaza mai mult pe geografie!
Stiintele sociale se bazeaza pe Biologie, Fizica, Matematica. Chimie.

| Dragosh9988 explică:

Barbye sa stii ca ss nu se bazeaza deloc pe matematicawinking

| StilFeminin a răspuns:

Niciunul nu se bazeaza pe georgafie si cel mai probabil, ambele profile, au acelasi numar de ore de geografie/saptamana.

| GabrielaAlexutza a răspuns:

Nu sunt profile specializate pe geografie din pacate, conteaza facultatea la care vei merge dar daca vrei un profil bun du-te la mate-info

| ioanabea95 a răspuns:

Exista profil la liceu care se numeste filologie( in sighisoara).

| Dae_Radu_1994 a răspuns:

La filologie poti da teza la geografie...chiar si bacul.