| benflorin a întrebat:

De cateva zile incoace am observat ca netul imi este folosit desi eu nu descarc nimic sau nu se descarca updateuri nici de la windows 7 nici de la programe, am conexiune dial up, intre timp am luat de pe net un programel de monitorizare a vitezei sa vad ce se intimpla si am observat ca conexiunea este folosite aproape la maxim, am incercat o resetare dar tot degeaba, poate ar merge de undeva din taskmanager sa aflu ce anume "papa" netul si sa il opresc!
Multumesc!

1 răspuns:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Este un spyware sau un virus (trajan) sigur, care tirmite datele date (culese de el) hacker-ului care-ti monitorizeaza pc-ul.
Ia-ti un anti-virus si scapa de el REPEDE...
http://www.kaspersky.com/kis-trial-register

Succes!