| Joker3134 a întrebat:

De ce credeti ca e salariul asa mare la SGP? Admitere usoara loc de munca stabil care sunt dezavantajele? Ca nu sunt nici riscuri mari si de oameni duri si de munca oricum dai peste tot

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i mare deloc, dar depinde de functia pe care o ai si de vechimea la locul de munca.

| sierra1 a răspuns:

Nici nu e așa de mare, vez aici:
https://greatnews.ro/salarii-militari-mapn-armata/

| Alexe_Florian_1996 a răspuns:

Intr-adevar salariul este maricel la aproape 2000 de lei, dar problema este ca vei fi la baza ierarhiei, un fel de lucrator civil, toti sunt peste tine, cel mai bine ca SGP ar fi sa optezi pentru o scoala de subofiteri sau o academie prin filiera indirecta (pentru ca se aloca locuri la aceste scoli/academii si pentru SGP) decat sa fii la baza si sa faci tot ce ti se ordona ar fi mai bine sa tintesti ceva mai sus