| mariusdaniel21 a întrebat:

De ce este rău să fii narcisist?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca oamenii narcistiti nu sunt oameni normali, avand o problema de personalitate si comportamnet destul de dificila, deoarece vor sa domine si sa manipuleze pe cei cu care traiesc sau lucreaza, folosind toate armele urate: mintind, inseland, ascunzandu-se, facand lucuri mai putin legale doar pentru ca sunt in folosul lui personal, iar cand sunt incoltiti devin chiar violenti.

| MarianWLF a răspuns:

Iti faci rau tie si faci rau si altora, in primul rand trebuie sa intelegi foarte bine conditia de narcisist sa iti poti da seama cat rau cauzeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| ALM2000RO a răspuns:

Nu e deloc rău.

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Stima de sine nu este neapărat un lucru rău, însă peste un anumit nivel ajunge în patologia narcisismul, ceea ce înseamnă o atenție exagerată față de propria persoană și mai puțin față de cei din jur.

Cum suntem ființe sociale, este foarte greu pentru un narcisist să se integreze în societate, și de aici decurg toate neplăcerile.