| Jipa95 a întrebat:

De ce Germania, nu are limita de viteza pe autostrazile sale?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: au socotit ca nu este nevoie de limitare, avand in vedere calitatea autostrazilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au si ei suficiente limite. Intr-adevar exista portiuni pe care nu exista nicio limita si asta pentru ca e o tara mare cu infrastructura buna si soferi foarte bine instruiti. Cred ca undeva prin istorie, pentru buna evolutie a industriei au disparut limitele de viteza... insa nu bag mana in foc. Atat timp cat accidentele sunt tinute sub control probabil nu au simtit nevoie in unele zone sa limiteze viteza.

| PainTech a răspuns:

Aparent, pentru ei productivitatea e mai importanta decat siguranta

| suntserios a răspuns (pentru PainTech):

Sa crezi tu ca nu sunt sigure autostrazile din Germania

| PainTech a răspuns (pentru suntserios):

Autostrazile sunt sigure. Soferii care se afla in tranzit nu stiu cat de "siguri" sunt.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru ca ei au autostrazi.winking

| Lostlyric a răspuns:

Pentru ca acolo, exista autostrazi - asta in primul rand. Nu sosele mari, peticite - deci, exista si o calitate exceptionala a autostrazilor. Pentru ca acolo soferii se respecta in trafic.