| skrtelmrs a întrebat:

De ce nu imi mai recunoaste imprimanta Canon cartusul negru (black)?
eroare 1684 happy

3 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Scrie pe google numarul erorii si modelul imprimantei si sigur gasesti solutie
EX: "error 1684 Canon"
eu am dat un search rapid dar cum nu stiam modelul m-am dus la primul rezultat care spunea ca e din cauza faptului ca cartusul nu e instalat cum treaba sau are probleme

| GateOne_Anna_1997 a răspuns:

Si eu am imprimanta Canon Pixma.Cand ai cumparat imprimanta avea 2 cartuse una black si una color nu? dupa ce s-a terminat cerneala te-ai uitat ce numar are? pentru ca daca cumperi alt cartus cu alt numar nu se potriveste si de aia spune ca este eroare. Sau poate ca nu l-ai pus tu bine si l-ai pus black la colour si colour in locul lui black. Sper ca te ajuta raspunsul meu!

| skrtelmrs explică (pentru AlexL28):

Si cum trebuie sa fie instalat cum trebuie?