| VladutBosu a întrebat:

Salut,am o imprimanta Canon mp250 si imi prezinta urmatoarea eroare E05, am bagat tus in cartusul negru dar imi zice de cel color cand vreau sa printez ceva, eu n-am nevoie de color si doar de cartusul negru, ce pot sa fac ca sa imi printeze?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimba cartusul care-ti da eroarea. Altceva nu ai ce face. Sau schimba-ti multifunctionala cu una cu cartuse resetabile. Uite aici: http://www.cartuseria.ro/29-imprimante-cu-cartuse-reincarcabile
Eu mi-am luat de un an si nu mai am probleme.

| pophorea a răspuns:

La eroarea E 05 se face în felul urmator:
Se porneste imprimanta si înainte sa dea eroare se apasa repede pe butonul cu triunghi portocaliu — se tine apasat si se apasa pe butonul color timp de 5 secunde.