| Sufletel92 a întrebat:

De ce nu mai pot instala yahoo messenger? Imi da o eroare : NSIS error, adica error launching installer.
Fundiţă :*

Răspuns Câştigător
| floreageorge a răspuns:

Deci problema se rezolva 100% astfel:
de duci la descarcari, iei fisierul si il copiezi pe desktop si gata. (Mozilla creeaza folderul descarcari cu diacritice si XP ul creeaza o eroare). Fundawinking

| angeru27 a răspuns (pentru floreageorge):

Mersi mai azutat si pe mine cat de simplu era mersi

| Games333 a răspuns (pentru floreageorge):

Esti cel mai tare frate mersi am incercat cum ai spus tu si merge

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Descarca mesul din yahoo.com

| ταξιδιώτης a răspuns:

Intai dezinstalezi pe cel care-l ai.Descarca si instaleaza-l offline
http://www.mydigitallife.info/......-download/

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Trebuie sa.l dezinstalezi apoi sa.l instalezi iar bafta :*

| Sensation_7587 a răspuns:

Incearca intai yahoo 8 si apoi baga-l pe 10 sau 11winking asa fac si eu laughing) asa is calc astea mai vechi laughing)

| Paghici_Eduard-Alexandru_1992 a răspuns:

1. sterge yahoo messenger din control panel si din partitia in care a fost salvata( de obicei intra in C:/ Program Files/ Yahoo...)
2. daca ai probleme in stergerea din partita C:/ intra pe www.softpedia.com descarca gratuit unlocker assitant, il instalezi, mergi la folder-ul de yahoo! cu buba dai click de dreapta selectezi optiuna ''unlocker'' si dupa la sectia ''action'' alege ''Delete'' ( asta pentru Win 7, win vista, win 8, pentru Win xp, multi dosarul Yahoo! sau cum se numeste el din C;/ pe desktop si apesi Start> Run> Cmd> dir ( apesi enter) > cd desktop ( dai enter iar) > dir ( iar tasta enter) > del '' numele folder-ului '' ( exempleu: del '' Yahoo '' ) apesi enter, si daca te intreaba ''are you sure bla bla '' apesi tasta ''Y'' si iar enter si voila ( folderul ramane dar il poti sterge printr-un simplu ''delete'' )
3. du-te in control panel si da desable la Windows firewall, inchide si antivirusul preventiv, pentru ca yahoo de mult eori este luat ca program neautorizat
4. descarca yahoo messenger de pe site-uri autorizate
5. enjoy:P;
P.S.:
sper sa iti fi fost de folos

| Petculescu_LoryyLoryy_1974 a răspuns:

Tot nu il pot descarca exact imi scrie NSIS error launching installer

| Games333 a răspuns (pentru Petculescu_LoryyLoryy_1974):

Deci problema se rezolva 100% astfel:
de duci la descarcari iei fisierul si il copii pe desktop si gata. (mozilla creeaza folderul descarcari cu diacritice si XP ul creeaza o eroare). Fundawinking

| Petculescu_LoryyLoryy_1974 a răspuns:

Nici mozillarefix nu imi permite sa o instalez. SA fie devina leptopul ca este in garantie nu stiu ce pot face? Am incercat variantele de mai jos dar la fel face.

| Ionut_Daniel_Stanca_1982 a răspuns:

De ce nu pot instala yahoo din nou imi da eroare la instalare?

| Voicu_Vasile_1963 a răspuns:

Va multumesc foarte mult