| liviupaun a întrebat:

De ce tot primesc mailuri in prostie de la mailer-daemon-failure notice?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Teai bagat ca user la un serviciu si ai bifat acea casuta ca sa primesti notificari prin e-mail, trebuie sa iti dezactivezi contul sau notificatiile.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai un virus in calculator care trimite automat mailuri la toate persoanele carora le-ai trimis tu vreodata. Unele adrese nu mai exista si primesti failure notice.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Probabil eşti abonat. Citeşte mailul mai atent şi vei găsi undeva unde scrie unsubscribe. Dă click. Baftă!

| zacrazy a răspuns:

Sunt mail-uri menite sa te informeze ca unul sau mai multe mail-uri nu au ajuns la destinatie, de cele mai multe ori problema fiind introducerea unui mail de destinatie gresit.

| georgesur a răspuns:

Pentru ca nu pui adresa de mail corecta! (pb uiti sa adaugi @yahoo.com;@gmail.com;@hotmail.com; etc)

| Fan7a a răspuns:

Pai daca ai daemon tools trial inseamnca ca ti s-a terminat perioada FREE si te tot avertizeaza sa cumperi full version. sau daca nu inseamna ca ai incercat sa il stergi si nu ai sters tot. failure ala inseamna esec.

| liviupaun explică:

Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.

:
Remote host said: 550 5. 1. 1 : Recipient address rejected: aim.com [RCPT_TO]

--- Below this line is a copy of the message.

Received: from [98. 139. 91. 65] by nm5.bullet.mail.sp2.yahoo.com with NNFMP; 06 Nov 2010 11:31:42 -0000
Received: from [98. 136. 185. 44] by tm5.bullet.mail.sp2.yahoo.com with NNFMP; 06 Nov 2010 11:31:42 -0000
Received: from [127. 0. 0. 1] by smtp105.mail.gq1.yahoo.com with NNFMP; 06 Nov 2010 11:31:42 -0000
DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed; d=yahoo.com; s=s1024; t=1289043102; bh=9aeINVBOzhOS01NhZVkEtlghM4zZ+0Fz192N/cu+1+ss=; h=X-Yahoo-Newman-Id:Message-ID:Date:Received:X-Yahoo-SMTP:X-YMail-OSG:X-Yahoo-Newman-Property:From:Reply-To:To:Subject; b=ILikwPgjH658VBS9iTjNC4PgFnTgrKTJRMj6VQvclPXxR0j7y60/OjO5jXIlyToE4KMrO/ROk0ugzmOC8coG9rrJXnT9yZu6ovKjI/wjAvr31AlB7CxXUccbRT98lqki7vwR4khWVmekmgNyihYUv4muulDWuIX4+Rs+JrVpfps=
X-Yahoo-Newman-Id: 868077. 18920. bm@smtp105.mail.gq1.yahoo.com
Message-ID:
Date: Sat, 6 Nov 2010 04:31:42 -0700 (PDT)
Received: from hosted-by.madet.info (liviupaun86@89. 180. 249. 171 with login)
by smtp105.mail.gq1.yahoo.com with SMTP; 06 Nov 2010 04:31:41 -0700 PDT
X-Yahoo-SMTP: 44wIa3eswBC4Jsh54K4Az7zVn1LuKze4
X-YMail-OSG: 3nVewcUVM1lKjYooSsYQO3Of8NHkUwqulS9LE4N7uiO6JmA
pnm2hch. 1OsM8eFTRzyHA. m9be4CAOHAh1gF71ZG0AZf1j5JnRUp_0wSb8GR
O9pbijrufFdtewB6sejyd7bokIiKqRmL1nBVcaqGC_JgGzTC3o0RKLY0j4W5
SehfK94yoKhU1i_ScKrUZYB. wW9_oLU83baonUoFHZDTtXAsEBi90AZI9xD1
uoSdBbK9QIopWq3dtaB.KM3WT0fs1RJSHI0ODA.T4Or4p3engjQ--
X-Yahoo-Newman-Property: ymail-3
From: Moss
Reply-To:
To: jazon48@aim.com
Subject: Impotence medication is 50% free this month! Don’t miss this amazing opportunity!

8w http://www.bootsbau-liebiner.de/peAZn1BvwC.html uitati un exemplu

| Bogdyrur a răspuns:

Deoarece se conecteaza altcineva pe mailul tau si trimite mailuri catre prietenii tai ca si mass, unele sunt inactive, ca sa vezi de unde se conecteaza verifica la account info your sing in activity si vezi de unde se logheaza..la mine au fost 2 logari din USA si Norvegia la aceiasi ora cu ora trimiterii mailurilor ..recomandat sa iti schimbi parola, la mine a mers