| cocojambo_4592 a întrebat:

De ceva zile tot vad o reclama de la Stella Artois, acea reclama in care se canta intr-un cor, iar unu aduce in graba berea pentru dirijor si se pune in cor incepand sa cante fals. Stie cineva cum se numeste melodia pe care o canta corul sau poate sa-mi dea cineva linkul unui site unde are filmuletul cu reclama?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mereu m-am intrebat ce dreak cinta aia acolo, care sint versurile ca nu pricep o iota.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfoa si eu o caut disperat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suntem 4 acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cinci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc si eu o cautam disperat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Versurile sunt dintr-o poezie de Paul Verlaine, "En sourdine" (Calmes dans le demi-jour).

Calmes dans le demi-jour
Que les branches hautes font,
Pénétrons bien notre amour
De ce silence profond.

Calmes dans le demi-jour
Que les branches hautes font,
Fondons nos âmes, nos cœurs
Et nos sens extasiés,

Calmes dans le demi-jour,
Calmes dans le demi-jour.

Versurile au fost puse pe muzica de Claude Debussy si Gabriel Faure, dar nu suna deloc cum se aude in reclama. La partea asta mai trebuie cautat. big grin

| nilsa a răspuns:

Si eu caut reclama asta in disperare si nu o gasesc pe nicaeri...crying